Nowoczesne technologie w branży wellness – czyli wirtualna recepcja i kioski samoobsługowe w salonach usługowych

 In technologie dotykowe, wirtualna recepcja

Wellness to jedna z tych branż, która nieustannie ewoluuje i która wymaga nieustannych szkoleń, nauki i rozwoju zarówno od pracowników, jak i właścicieli biznesów. Innowacyjne rozwiązania obejmują zabiegi, maszyny, kosmetyki, ale też systemy do obsługi klienta, rejestrowania sprzedaży czy programów benefitowych. Tu nie można się zatrzymać bez szkody dla jakości usług i wizerunku. Jak wirtualna recepcja i kioski samoobsługowe pozwalają być na bieżąco z najnowszymi trendami w zarządzaniu usługami wellness i beauty?

Urządzenia samoobsługowe to narzędzia, które zyskują coraz większą popularność. Automatyzacja procesów przynosi korzyści w sprzedaży, w branży rozrywkowej, HoReCa, w sektorze edukacyjnym czy zdrowotnym. Tam, gdzie klientów jest dużo i z usług korzysta się regularnie – usprawnienie obsługi pozwala utrzymać lub nawet poprawić jej jakość, przynosząc biznesom oszczędności – czasu i pieniędzy. Branża wellness to kolejny obszar, w którym zastosowanie nowoczesnych technologii, w tym kiosków samoobsługowych z ekranami dotykowymi, sprawia że proces rejestracji i płatności staje się szybszy, wygodniejszy i bardziej efektywny.

Wirtualna recepcja – ekran dotykowy nie tylko dla pracownika

Ekrany dotykowe są od lat elementem systemów sprzedażowych w siłowniach, klubach fitness i salonach kosmetycznych. Zintegrowane z kasą fiskalną ułatwiają codzienne zadania pracownikom. Nowoczesne technologie idą o krok dalej: udostępniają ekran klientowi, który sam może wykonać większość czynności dotychczas zarezerwowanych dla personelu. Tak właśnie działa wirtualna recepcja, czyli samoobsługowy kiosk stojący przy wejściu do salonu czy bramek siłowni.

Wirtualna recepcja w branży wellness pozwala na:

  • wybór usługi i zarezerwowanie wizyty,
  • dokonanie płatności wraz z wydrukiem potwierdzenia – przed wykonaniem lub po wykonaniu usługi,
  • przeglądanie aktualnej oferty, dostępnych promocji,
  • otrzymanie karty stałego klienta, wykupienie abonamentu, pakietu usług,
  • odbicie karty, na której dodają się punkty i która umożliwia dostęp do konkretnych miejsc w lokalu np. przejście przez bramki, wejście do przebieralni lub konkretnej sali.

Jakie korzyści niesie za sobą wdrożenie wirtualnej recepcji?

Więcej czasu dla pracownika i dla klienta

Kioski samoobsługowe pozwalają na samodzielną rejestrację, przenosząc na klienta część czynności wykonywanych dotychczas przez personel salonu czy siłowni. Eliminują tym samym konieczność angażowania pracowników w proste, ale czasochłonne zadania administracyjne i pozwalają na  skupienie się przede wszystkim na bezpośredniej obsłudze klienta. W niektórych klubach i salonach, rejestracją klienta zajmuje się fryzjer, kosmetyczka lub trener, nie ma dedykowanej osoby do obsługi recepcji. Oznacza to, że wyspecjalizowany pracownik musi wygospodarować czas nie tylko na trening czy zabieg, ale też przyjęcie płatności czy zarezerwowanie kolejnej wizyty. Wirtualna recepcja odciąża personel, który może w pełni skoncentrować się na kontakcie z klientem, a formalności dopełni za niego maszyna.  

Szybszy obieg informacji, mniej błędów, większa personalizacja

Kiosk samoobsługowy w siłowni lub salonie kosmetycznym znacząco przyspiesza obieg informacji. Oferuje funkcje personalizacji, w tym dostęp do historii usług, więc klient może wygodnie dopasować usługę do swoich aktualnych potrzeb lub przedłużyć abonament, z którego był dotychczas zadowolony. Zmniejsza się też ryzyko błędów związanych z manualnym wprowadzaniem danych, wszystko odbywa się automatycznie, a użytkownik sam może zweryfikować, czy na pewno wszystkie informacje wprowadzone są prawidłowo i zgodnie z jego preferencjami. Proces administracyjny jest sprawny i szybki, a klient zyskuje pełną kontrolę nad rezerwacją i płatnością.

Co więcej, na ekranie kiosku samoobsługowego mogą się pojawić reklamy usług i promocje dopasowane do potrzeb konkretnego klienta, co zwiększa prawdopodobieństwo zakupu.

Lepsza organizacja w salonie, płynna obsługa bez kolejek i opóźnień 

Lepsze zarządzanie czasem pracy personelu i bardziej efektywne wykorzystanie zasobów przekłada się na jakościową obsługę klienta: może on korzystać z usług w sposób szybki, wygodny i bez zbędnych opóźnień czy czekania w kolejkach. Wirtualna recepcja to dodatkowe wsparcie w godzinach szczególnego obłożenia salonu czy siłowni – a więc w godzinach popołudniowo-wieczornych, ale też wsparcie w porach dnia, gdy klientów jest mniej, a salon czy klub pozostaje otwarty. Problem „pustej recepcji” nie istnieje – jeżeli ktoś przyjdzie na trening lub umówioną wizytę w momencie, gdy akurat nie ma nikogo przy ladzie recepcyjnej, skorzysta po prostu z wirtualnej recepcji. Z tego względu kiosk samoobsługowy to także doskonałe rozwiązanie dla siłowni całodobowych.     

Bezpieczeństwo informacji (i nie tylko) w sektorze zdrowia i wellness

Kiedy mówimy o nowoczesnych technologiach, nie sposób nie wspomnieć o kwestii bezpieczeństwa, która w kontekście zdrowia i wellness ma kluczowe znaczenie. Dzięki rozwiązaniom samoobsługowym w lokalach zachowany jest odpowiedni dystans, a kontakt między klientami może być ograniczony do minimum. Oczywiście unikamy korzystania z usług kosmetyczki, fizjoterapeutki czy masażysty w czasie infekcji. Jednak w sezonie jesienno-zimowym, warto zachować rozsądek w tej kwestii, ze względu na większe ryzyko zachorowań.

Kioski samoobsługowe, dzięki zastosowaniu nowoczesnych ekranów dotykowych i odpowiednich protokołów, zapewniają też oczywiście ochronę danych osobowych oraz bezpieczeństwo transakcji. Urządzenia są proste w obsłudze, ich interfejs został zaprojektowany w sposób intuicyjny, a dane nie są widoczne dla osób trzecich. Klienci salonów i jednocześnie użytkownicy wirtualnej recepcji mogą więc czuć się pod każdym względem bezpieczni. Co dodatkowo buduje ich zaufanie do firmy, z której usług korzystają.

Kioski samoobsługowe i wirtualna recepcja stanowią fundamenty dla dalszego rozwoju branży wellness. Nowoczesne technologie stają się standardem i pozwalają salonom usługowym na zwiększanie swojej konkurencyjności na rynku, poprawiając jednocześnie jakość świadczonych usług. Technologia, która współpracuje z personelem, a klientom umożliwia korzystanie z usług w sposób szybki, komfortowy i bezpieczny jest kluczowym elementem sukcesu w dynamicznie rozwijającej branży wellness.

Recent Posts
kiosk samoobsługowy w patece GEMINI - VIDEOFONIKAwirtualna recepcja - przychodnia lekarska - VIDEOFONIKA