Zastosowanie multimediów w korporacji
Innowacje technologiczne zawsze były domeną nowoczesnych organizacji. Praca zdalna i model pracy hybrydowej stały się standardem zarówno w małych firmach, jak i korporacjach. Tym samym zastosowanie multimediów nie tyle usprawnia procesy w firmie, ile jest warunkiem płynnej pracy i błyskawicznej komunikacji między pracownikami. Ważnym potencjałem rozwiązań multimedialnych, w tym technologii dotykowych, jest także autopromocja.
Zainteresowanie korporacji rozwiązaniami multimedialnymi widoczne było od lat, jednak okres pandemii znacząco przyspieszył ten proces. Ekrany dotykowe są stałym elementem naszego otoczenia, korzystamy z nich w sklepach, punktach usługowych, w szkołach, na uczelniach oraz miejscach pracy. Podstawowym zastosowaniem multimediów w korporacji jest videowall (V-WALL). Inne spotykane rozwiązania to kioski sprzedażowe (V-KIOSK) i stoły multimedialne (V-TABLE).
Videowall w korporacji – w sali konferencyjnej, salce spotkań, gabinecie prezesa
Videowall (V-WALL) to najczęściej spotykane i najbardziej uniwersalne rozwiązanie multimedialne w korporacjach. Klasycznie służy do wyświetlania prezentacji, planów, rzutów. To także standard w przypadku szkoleń i wykładów, ale też podczas wideokonferencji. Ostatnie zastosowanie jest popularne nie tylko w przypadku dużych spotkań, ale też tych bardziej kameralnych – stąd ekrany dotykowe (V-SCREENS) montowane są nie tylko w sali konferencyjnej, ale również w mniejszych pomieszczeniach oraz gabinetach kadry zarządzającej. Videowalle (V-WALL) obecne w salkach managerskich pozwalają na oglądanie prezentacji, współdzielenie ekranu lub interaktywne notowanie. Co więcej, istnieje możliwość zamiany zwykłego ekranu i ściany video w multimedialne narzędzie dotykowe – i to w prosty oraz przystępny finansowo sposób, za pomocą nakładki dotykowej (V-SKIN). W przypadku współpracy zdalnej z osobą spoza lokalizacji firmy możemy wykorzystać funkcjonalności dla wideokonferencji, innym razem ten sam ekran zamienia się w efektowne narzędzie podczas spotkania sprzedażowego. Buduje nowoczesny wizerunek w oczach klienta i kontrahenta. Strategiczne znaczenie ma także dopasowanie medium komunikacji i do sposobu percepcji odbiorcy, ale też produktu np. wirtualny spacer po inwestycji będzie silniej oddziaływał na wyobraźnię niż rzut czy nawet wizualizacja.
Technologie dotykowe w autopromocji
Warto wykorzystać potencjał rozwiązań multimedialnych do autopromocji. Ekran dotykowy w showroomie firmy zastąpi ulotkę lub katalog. W angażujący sposób i w ciekawej formie dostarczy klientowi niezbędnych informacji na temat produktu lub usługi. Słowo pisane połączone z dźwiękiem, obrazem i dotykiem zawsze będzie miało większą siłę oddziaływania niż zwykła ulotka lub katalog, które jak wiemy, najczęściej trafiają od razu do kosza. I tu też dobrym przykładem jest branża nieruchomości. Stół (V-TABLE) lub kiosk multimedialny (V-KIOSK) to znakomite narzędzia do prezentacji zagospodarowania terenu, osiedli, dzielnic czy nawet całych miast w formie 3D. Dedykowana aplikacja pozwala na podświetlenie wybranych budynków i lokali, a także tworzenie wirtualnych spacerów. Potencjalni klienci mogą zobaczyć, jak będzie wyglądać ich mieszkanie, dom czy nowe biuro. Stół multimedialny lub kiosk sprawdzi się także na targach i eventach branżowych – uatrakcyjni ofertę firmy, stanowiąc interaktywne źródło informacji.
Multimedia w korporacjach na dobre wpisały się w środowisko biurowe. Organizacje, które chcą zachować konkurencyjność – przyciągać klientów, talenty, motywować i inspirować pracowników – muszą stale szukać narzędzi adekwatnych do otaczającej nas rzeczywistości. Zdecydowanie jest to rzeczywistość, w której cyfryzacja i technologie dotykowe są silnie obecne.