Zastosowanie multimediów w Digital Signage

 In kioski multimedialne, kioski samoobsługowe, ściany interaktywne, technologie dotykowe

Dzięki nim wzrasta umiejętność identyfikacji konkretnej marki, w tym zapamiętywanie jej logo. Podnoszą sprzedaż (średnio o 32%) i szansę na spontaniczny zakup (20%). Digital Signage – zsynchronizowana prezentacja multimedialnych treści za pomocą scentralizowanej sieci ekranów, w tym ekranów dotykowych, to innowacyjny sposób na przykucie uwagi, zaangażowanie potencjalnego klienta i przede wszystkim na skuteczną sprzedaż. 

Czym jest Digital Signage?

Mówiąc prosto: narzędzia Digital Signage to wszystkie ekrany, które wyświetlają informację lub produkt. Prezentacja treści jest scentralizowana – ekrany, w tym również ekrany dotykowe takie jak V-SCREENS i kioski multimedialne – V-KIOSK, tworzą sieć. Jest również zsynchronizowana w ramach tej sieci, a jednocześnie dopasowana do konkretnego odbiorcy. System zarządzania treścią pozwala na pokazywanie dokładnie takiej samej informacji na wszystkich odbiornikach, ale też zmieniać ją w zależności od miejsca, w którym znajduje się klient. W efekcie osoba, która odbiera przekaz, może mieć wrażenie, że reklama czy informacja zostały skierowane bezpośrednio do niej. Taki spersonalizowany przekaz ma ogromną siłę oddziaływania, jeśli chodzi o efekt – zapamiętanie logo marki czy zakup produktu.

Technologie dotykowe, które przyciągają klienta

Na czym bazuje Digital Signage? Na realnym zaciekawieniu. Integracja z zewnętrznymi systemami pomiaru pozwala na dopasowanie prezentowanej treści do konkretnych cech czy zachowań odbiorcy. Potencjalny klient widzi i słyszy komunikat zachęcający go do interakcji właśnie wtedy, kiedy przechodzi obok interaktywnego kiosku. To idealne połączenie centralnie zarządzanej treści oraz technologii dotykowych, które angażują klienta do natychmiastowego działania. Ciekawym rozwiązaniem są kinetyczne czujniki w podłogach interaktywnych, które przyciągają uwagę przechodniów w nietypowy sposób. Takie rozwiązania pojawiają się np. w kinach. Użytkownik, przechodząc przez konkretny obszar, rozgarnia stopami wirtualne liście, a wyznaczana ścieżka prowadzi do znajdującego się w sąsiedztwie kiosku interaktywnego (V-KIOSK), na którym z kolei prezentowane są informacje o premierach czy konkursach.

Informacja, zabawa i promocja

Połączeniem funkcji: informacji, promocji, ale też dobrej zabawy są także gry interaktywne, które można prezentować na urządzeniach o szerszym zastosowaniu, wyposażonych w ekrany dotykowe. Jak wykorzystać je w promocji marki? Za przykład niech posłuży gra Memo, w którą można zagrać na ekranie kiosku czy stołu interaktywnego. Kiedy karta jest odwrócona, na koszulce widnieje konkretne logo. Dzięki temu nienachalnemu przekazowi – klient może szybciej zapamiętać logo. Z kolei w galeriach handlowych zintegrowany system wskazuje drogę do konkretnego sklepu, punktu usługowego czy restauracji. Obok mapy, którą przegląda klient, również może wyświetlać się logo, aktualne promocje czy informacja o nowym sklepie, wartym odwiedzenia.

Digital Signage – elegancka oprawa na wielkie wyjście

Narzędzie Digital Signage wykorzystywane jest także w przestrzeniach showroom oraz na premierach produktów technologicznych, takich jak smartfony, obuwie i akcesoria sportowe. Wprowadzaniu nowości na rynek towarzyszy wyjątkowa oprawa, a zastosowanie innowacji multimedialnych podwyższa rangę takiego wydarzenia. Wśród najbardziej nowoczesnych prezentacji praktykuje się umieszczanie produktu w specjalnym akwarium ze zintegrowanym transparentnym LCD oraz ekranem dotykowym. Wyświetlane są na nim informacje o nowym produkcie, odtwarzany jest film reklamowy lub animacja, przy czym odbiorca cały czas obserwuje rzeczywisty produkt, który znajduje się po drugiej stronie ekranu.

Ekrany dotykowe w Digital Signage zamieniają klasyczną „płaską” promocję produktu w doświadczenie multisensoryczne. Na potencjalnego nabywcę działa słowo, obraz, dźwięk, ale też dotyk. Co więcej, identyfikację marki wzmacnia wygląd samego nośnika i jego obudowy – eleganckie, minimalistyczne lub wręcz przeciwnie – tradycyjne wykończenie w drewnie uzupełnimy elementami identyfikacji wizualnej marki takimi jak kolory, logo, sygnet, hasło itp.

Recent Posts