Wirtualna recepcja, rezerwacja i rozrywka – dlaczego hotele potrzebują technologii dotykowych?

 In technologie dotykowe

Od lat coraz intensywniej funkcjonujemy we współczesnej kulturze obrazkowej. Konsumenci – w tym także odbiorcy usług branży hotelowej – są przyzwyczajeni do korzystania z technologii oferujących obraz w wersji interaktywnej. Kupujemy, korzystając z ekranów dotykowych w sklepach i środkach komunikacji. Tak też pozyskujemy informacje – przesuwając obrazki i klikając interesujące nas pozycje. Między innymi dlatego hotele pilnie potrzebują technologii dotykowych – w jak najpełniejszym zakresie i jak najlepiej zintegrowanych.

Przyciągający design, jasny schemat komunikacyjny, sprawna i przyjemna obsługa mają wpływ na doświadczenie gościa hotelowego. Ostatni element jest kluczowy, niezależnie od tego, w jakim celu klient przyjeżdża do hotelu: podróżuje służbowo, turystycznie, chce się zatrzymać na kilka noclegów czy zaplanował dłuższy pobyt wakacyjny z rodziną. Wraz z rozwojem technologii pojęcie dobrej obsługi ulega zmianie – wielu gości ceni sobie bezpośredni kontakt z pracownikiem recepcji, jednak coraz częściej wolimy przejść przez procedury meldunkowe sami, korzystając z rozwiązań zautomatyzowanych. Recepcja samoobsługowa staje się pożądanym, a nawet oczekiwanym standardem. Zapewnia nie tylko płynne zameldowanie, przekładając się na poczucie komfortu klienta, ale też odciąża pracowników, usprawniając działanie całego hotelu.

Wirtualna recepcja – check-in kiosk dla gości, którzy chcą zameldować się sami     

Wirtualna recepcja, czyli hotelowy check in-kiosk, pełni funkcję zarówno asystenta recepcji hotelowej, jak i multimedialnego concierge. Z jej pomocą goście mogą zameldować się i wymeldować w dowolnym momencie, samodzielnie wprowadzając swoje dane oraz numer rezerwacji. Mogą opłacić pobyt wybraną formą płatności (terminal płatniczy, szybki przelew, płatność mobilna), wydrukować rachunek lub fakturę i odebrać kartę-klucz do pokoju. Z kolei przy wymeldowaniu bez problemu zdadzą klucze, dzięki specjalnej wrzutni zamontowanej w urządzeniu. Zarezerwują też kolejny pobyt w hotelu – przejrzą ofertę, aktualne promocje, wybiorą pokój i wpiszą preferowane daty pobytu. Z wirtualną recepcją wszystko odbywa się bez kontaktu z obsługą, co jest idealnym rozwiązaniem dla tych klientów, którzy cenią sobie niezależność lub z jakiegokolwiek innego powodu nie mają życzenia, by być w kontakcie z pracownikami hotelu.

Klient dobrze poinformowany – postaw (na) V-KIOSK zewnętrzny lub wewnętrzny

Kiosk multimedialny dla branży HoReCa może mieć nie tylko charakter samoobsługowej recepcji, ale też służyć do informowania klienta, promowania całości usług hotelowych czy lokalnych atrakcji turystycznych. V-KIOSK to gigantyczny nośnik informacyjno-reklamowy, który można postawić w dowolnym miejscu zarówno we wnętrzu hotelu (lobby, okolice restauracji, strefy SPA), jak i na terenie zewnętrznym wokół budynku czy na ulicy, jeśli obiekt znajduje się w środku miasta. Nowoczesne funkcjonalności i technologie dotykowe idą w parze z estetyką, więc niezależnie od tego, gdzie zlokalizujemy kiosk multimedialny, dopasujemy go do architektury otoczenia i elementów identyfikacji wizualnej marki. Wyszukiwarka internetowa, informacje o zabytkach w okolicy czy menu restauracji hotelowej będą zawsze w zasięgu ręki i wzroku – magia Digital Signage tkwi w stałej interakcji z klientem. Dynamiczny przekaz informacji w formie grafiki czy animacji dopasowanych do potrzeb konsumenta przyciąga i aktywnie zachęca do zakupu produktu, czy usługi. Świetnym rozwiązaniem, które pozwala na wejście w bezpośrednią interakcję z klientem, jest montaż urządzenia V-TABLE. Multimedialne stoły z panelem LCD przystosowanym do pracy w pozycji poziomej, wyglądają jak klasyczny szklany blat, są odporne na zalania, łatwe w utrzymaniu czystości i cechują się wyjątkową wytrzymałością. To ważne – można spodziewać się, że stół z opcją gier dla młodszych i starszych użytkowników, będzie stale oblegany. Przyjemnie wypełni czas członkom rodziny podczas oczekiwania na zameldowanie i zapewni rozrywkę w innych momentach przebywania w hotelowym lobby, kawiarni czy strefie relaksu. Co więcej, po zainstalowaniu stołu (V-TABLE) w strefie drink-baru, jednego z naszych klientów, sprzedaż napojów wzrosła o 40 proc. Pracownicy zauważyli również naturalnie tworzącą się rywalizację podczas gier, co pozytywnie wpłynęło na integrację grup gości hotelowych, a więc przełożyło się na pozytywne doświadczenia z pobytu w hotelu.

Telewizja hotelowa jako część interaktywnego systemu

Samoobsługowa recepcja, czyli check-in kiosk w lobby, V-KIOSK przed budynkiem i na korytarzu, a w pokoju – hotelowa telewizja. Działa inaczej niż multimedialne totemy z ekranami dotykowymi, ale jednocześnie daje znacznie więcej możliwości zarówno hotelom, jak i gościom, niż klasyczny telewizor. Zachowujemy lekką estetykę telewizora, ale oferujemy nie tylko funkcje rozrywkowe. Możliwość przejrzenia oferowanych atrakcji na dedykowanym kanale wewnętrznym, opcja złożenia zamówienia czy wymeldowania (menu sterowane pilotem telewizora) – to elementy promocji hotelu i wyjście naprzeciw potrzebom klientów, którzy cenią sobie rozwiązania zautomatyzowane i maksymalną samodzielność obsługi.

Profesjonalna, płynna obsługa klienta to zasadniczy element, który buduje dobre doświadczenie przebywania w hotelu. Nie mniej istotne znaczenie ma efektowne wykończenie i przemyślany w każdym detalu design. Dlatego każde z opisanych multimedialnych rozwiązań w przestrzeni jednego budynku jest nie tylko technologicznie jakościowe i wytrzymałe, ale też spójne wizualnie z założeniami całej hotelowej architektury. 

Recent Posts
ekrany dotykowe i transparentne OLED na stacjach paliw