Kioski multimedialne w procesie sprzedaży i rezerwacji

 In kioski multimedialne

Ich obecność w przestrzeni miasta nikogo już nie dziwi. Korzystamy z nich chętnie, nie przywiązując wagi do tego, jak bardzo dzięki nim zmieniło się nasze codzienne życie. Mogą spełniać wiele zadań informacyjnych, reklamowych, marketingowych. Jednak coraz częściej do podstawowych należy usprawnienie procesów sprzedażowych, w tym rezerwacji. Jak działają kioski multimedialne?

Kiosk multimedialny, czyli niebanalny sposób na uatrakcyjnienie przekazu


Kioski multimedialne stosowane w procesie sprzedaży i rezerwacji to najczęściej biletomaty, fakturomaty, kasy samoobsługowe, ale także asystent recepcji czy dedykowane rozwiązania dla sklepów spożywczych i restauracji. Co charakteryzuje takie kioski multimedialne, jak np. V-KIOSK, to wielozadaniowość, samoobsługa, możliwość uatrakcyjnienia przekazu, a także niebanalny design, dzięki któremu kiosk multimedialny stanowi nowy integralny element wystroju wnętrza, czy krajobrazu (kiosk zewnętrzny), który pełni funkcję użytkową.

Kiosk multimedialny, czyli usprawnienie procesu sprzedaży


Niezależnie od celu końcowego, jakim może być płatność za zakupy, wygenerowanie faktury, zakup wszelkiego rodzaju biletów, ale także produktów spożywczych czy dań w restauracji, proces sprzedażowy przebiega bez kontaktu z drugą osobą. Jednak dzięki dostępnym na ekranie wskazówkom oraz informacjom, jest na tyle intuicyjny, że może z niego korzystać każdy bez względu na biegłość technologiczną.

Kiosk multimedialny, czyli znikające kolejki


Kolejki do kasy, do sklepu, do okienka. Choć z przymrużeniem oka można je zaliczyć do polskich tradycji, w coraz szybciej pędzącym świecie, nie należą do tych ulubionych. Kiosk multimedialny, taki jak V-KIOSK, to doskonałe rozwiązanie tego problemu, dzięki zautomatyzowaniu obsługi klienta.


Multimedialne kasy i fakturomaty są szczególnie polecane do sklepów wielkopowierzchniowych, supermarketów, sklepów budowlanych czy sklepów meblowych, gdzie nie tylko usprawniają proces sprzedażowy, ale także, dzięki kompaktowym wymiarom, uwalniają przestrzeń zajmowaną wcześniej przez kasy, punkty obsługi itp.

W szczególny sposób umożliwiają to również biletomaty, które często wystawiane są na zewnątrz budynku. Mogą to być dworce autobusowe czy PKP, lotniska, przystanki autobusowe, stoki narciarskie, parki rozrywki, kina. Zastosowanie w tych miejscach multimedialnych kiosków sprzedażowych to nie tylko możliwość wprowadzenia zautomatyzowanej sprzedaży i bezkontaktowy zakup biletu, ale także, usprawnienie logistyki poruszania się dużej ilości ludzi w budynkach użyteczności publicznej. A to wszystko dzięki przystosowaniu kiosków multimedialnych, takich jak V-KIOSK, do zmieniających się warunków atmosferycznych, w tym odporność na działanie wysokich i niskich temperatur.


Ten walor w szczególny sposób wykorzystują również restauracje typu fast food, w których kioski multimedialne prezentujące menu zobaczymy zarówno wewnątrz, jak i w systemie drive-thru. Coraz częściej są to także sklepy spożywcze, których mini wersje oferują podstawowe produkty. Dzięki temu, że kioski zewnętrzne mogą pracować w przestrzeni miasta 24/7, sprzedaż ma szansę realnie wzrosnąć.
Multimedialny kiosk sprzedażowy i samoobsługowy ustawiony w lobby lub na zewnątrz to również asystent recepcji hotelowych. Dzięki niemu można samodzielnie dokonać i opłacić rezerwację, a także bez kontaktu z obsługą i bez kolejek zameldować się i wymeldować. Co nie tylko jest usprawnieniem procesu sprzedaży, ale także powoduje, że podróż jest jeszcze bardziej intymnym doświadczeniem.

Recent Posts
totem zewnętrzny - videofonika.pl