Jesienią nie zwalniaj tempa! Zaplanuj rozwój i modernizację obiektu turystycznego.
Jak każda branża, również turystyczna ma okresy wzmożonego działania i te, w których zwalnia tempo. W Polsce, ze względu na klimat i położenie, najbardziej intensywnym momentem dla branży turystycznej jest okres wakacji, a także zimowej przerwy świątecznej i ferii szkolnych. Dlatego jesień to najlepszy czas, aby dobrze się do nich przygotować – np. modernizując obiekt. Nie chodzi tylko o dostępne atrakcje, ale także ułatwienie turystom zwiedzania np. dzięki kioskom multimedialnym.
Polska jest interesującym krajem dla turystów zagranicznych, ale także dla nas samych. W okresie wakacji czy ferii kurorty górskie i nadmorskie przeżywają prawdziwe oblężenie. Turyści lubią zarówno odpoczywać w SPA z widokiem na Giewont czy molo w Sopocie, jak i zwiedzać szlaki turystyczne, zabytki, parki rozrywki czy atrakcje przygotowane przez największe miasta – festiwale, ale także np. zoo czy aquaparki.
Coraz częściej w tych miejscach korzysta się z kiosków multimedialnych, które sprawiają, że zwiedzanie staje się bardziej anonimowe i indywidualne. Jeśli wszystkie dostępne kioski samoobsługowe działają bez zarzutu, odwiedzający mogą liczyć na bezproblemowe wakacje, o których każdy z nich skrycie marzy. Aby tak się stało w okresie jesiennym, kiedy wiele atrakcji turystycznych i kurortów zwalnia tempo lub całkowicie zamyka swoje drzwi, warto skorzystać z serwisu technicznego, a także przemyśleć modernizację czy wprowadzenie nowych rozwiązań multimedialnych w kolejnym sezonie. Dzięki temu, kiedy przyjdzie czas – będzie można zaproponować turystom coś nowego, a może nawet wyprzedzić konkurencję.
Każde miejsce dedykowane turystom z powodzeniem może zastosować kioski samoobsługowe, które wyświetlają podstawowe informacje o miejscu, w którym się znajdują. Historia, najważniejsze atrakcje, rozkład jazdy komunikacji miejskiej, pogoda itd. Aby do minimum ograniczyć kolejki – wszędzie tam, gdzie sprzedaje się bilety, warto skorzystać ze wsparcia kiosków sprzedażowych – biletomatów. W takich miejscach jak parki rozrywki, zoo, szlaki turystyczne – drogę mogą wskazać wayfindery. Kioski samoobsługowe pozwolą również zapłacić za parking, wynająć samochód czy zameldować i wymeldować się z hotelu. Jeśli, tak jak w parkach rozrywki czy na szlaku górskim turysta może spędzić cały dzień, warto przemyśleć wsparcie istniejącej w tych miejscach małej gastronomii i zamontować kioski sprzedażowe, które na ekranie wyświetlają menu jednej lub wielu dostępnych restauracji i pozwalają na złożenie i opłacenie zamówienia. Można także zautomatyzować sprzedaż pamiątkowych zdjęć, czy będą to zdjęcia z rollercoastera czy z ulubionej zjeżdżalni wodnej, za które, jeśli mamy takie życzenie, zapłacimy i odbierzemy właśnie w kiosku sprzedażowym.
Nie bez znaczenia dla branży turystycznej jest element digital signage, w który wyposażone są kioski multimedialne. Podczas każdej interakcji z kioskiem samoobsługowym turysta ma kontakt z przekazem reklamowym, który może sprawić, że skorzysta z kolejnych atrakcji lub zakupi prezentowany na ekranie produkt. Dla obiektów, które korzystają z kiosków multimedialnych, czy są to kioski sprzedażowe czy infokioski, jest to dodatkowa, dość subtelna forma autopromocji, ale także źródło dodatkowego dochodu, jeśli zdecydują się one wynająć powierzchnię reklamową.