Ściany interaktywne – zrób duże wrażenie
Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Jak sprawić, aby było pozytywne? Jak mówi angielskie przysłowie: Go big or go home, czyli – Idź na całość. Interaktywne ściany wydają się idealną ilustracją takiego podejścia w świecie biznesu i nie tylko, gdzie robią naprawdę duże wrażenie. Gdzie warto wykorzystać ściany interaktywne?
Ściany interaktywne kojarzą się ze studiem telewizyjnym, ośrodkiem badawczym, uczelnią wyższą czy centrum zarządzania kryzysowego. W tych miejscach ich rozmiar i możliwości techniczne służą celom naukowym czy informacyjnym. Tymczasem ściany interaktywne to doskonałe narzędzie do autopromocji.
Nic dziwnego, że wiele branż umieszcza je w swojej przestrzeni, gdzie stają się elementem strategii komunikacji i budują wizerunek firmy. A dzięki prezentowanym treściom, ale też niebanalnym rozmiarom, sprawiają, że pierwsze wrażenie zostaje z odbiorcą na dłużej. W tych miejscach zwykle wykorzystuje się stałe instalacje, korzystając na przykład z rozwiązań montowanych w ścianach lub do podłoża takich jak V-Wall Permanent. W tym wypadku istotne jest, aby dobrać wielkość ściany interaktywnej do dostępnej powierzchni i wielkości pomieszczenia. Dzięki czemu, przy odpowiednio zbudowanym przekazie będzie ona skutecznie przyciągać uwagę.
W jakich miejscach warto zainwestować w statyczną interaktywną ścianę?
Przede wszystkim to wszystkie miejsca związane ze sportem i muzyką – stadiony i bary, gdzie ludzie chcą być naprawdę blisko wydarzeń. To również dobry pomysł wszędzie tam, gdzie liczy się wciągnięcie odbiorcy do świata nadawcy, a więc w muzeach czy galeriach sztuki (nie tylko współczesnej), ale także w kinach i teatrach. Ściany interaktywne wykorzystują również firmy, korporacje i np. hotele, które już na wejściu – w lobby – stawiają na komunikację, prezentując swoją misję i wizję. Jako element digital signage wielkoformatowe ściany video doskonale sprawdzają się również w galeriach handlowych oraz w sklepach z technologią, ale również z modą.
Potencjał ścian interaktywnych jest na tyle duży, że coraz częściej w wielu branżach korzysta się z ich mobilnej wersji. Mobilny V-WALL to wytrzymała aluminiowa konstrukcja na specjalnych kółkach zdolna do utrzymania i przewożenia ścian zbudowanych z wielu monitorów i szkła z nakładką dotykową. W coraz bardziej zdigitalizowanym świecie takie ściany można spotkać na różnego rodzaju wydarzeniach – zarówno biznesowych, jak i rozrywkowych. Znane z koncertów plenerowych, gdzie przybliżają publiczności występujących artystów i prezentują uzupełniające przekaz wizualizacje, które same w sobie stanowią dzieło sztuki, coraz częściej są nieodłącznym elementem wszelkiego rodzaju gali biznesu, targów, konferencji i showroomów. W tym wypadku wykorzystywane są do wyświetlania autopromocji czy prezentacji, ale także korzystając z technologii multi-touch, pozwalają na interakcje z obrazem. Dzięki temu prezentacja, ale też promocja stają się interaktywne, a więc lepiej dopasowane do sposobu percepcji przekazu współczesnego odbiorcy.
V-WALL to interaktywna ściana video złożona z bezszwowych ekranów LCD. Jej przekątna może dochodzić nawet do 300”. Dzięki technologii multi-touch i aż 40 jednoczesnym punktom dotyku interakcja z obrazem jest możliwa dla wielu osób jednocześnie.