Wykorzystanie kiosków samoobsługowych na konferencjach i szkoleniach

 In Bez kategorii

Organizacja konferencji czy szkolenia to niełatwe zadanie, które stoi przed pomysłodawcami. Nawet mały event może stać się wyzwaniem, a ten, na który wybierają się setki uczestników, potrafi spędzać sen z powiek. Na szczęście takim wydarzeniom jak konferencje czy szkolenia coraz częściej towarzyszą kioski samoobsługowe, które skutecznie wspierają organizatorów, wolontariuszy oraz uczestników, prezentując przekaz dopasowany do potrzeb. W jaki sposób można wykorzystać kioski samoobsługowe na konferencjach i szkoleniach?

Niezależnie od tematu, głównym zadaniem konferencji czy szkoleń jest przekazanie konkretnej wiedzy, którą zainteresowany jest uczestnik. Takie wydarzenia potrafią mieć przeróżną skalę – od spotkań kilkuosobowych, po te organizowane na setki uczestników. Im większe, tym logistyka staje się trudniejsza. Nie należy także zapominać, że większość tego typu eventów ma na celu reklamę i sprzedaż konkretnego produktu. I choć nadal korzysta się z pomocy wolontariuszy, którzy wskażą drogę na salę, tradycyjnych ulotek czy sprzedaży zaraz po evencie – która często odbywa się przy małym stoliku ustawionym gdzieś w kącie, coraz częściej organizatorzy korzystają ze wsparcia multimediów takich jak kioski samoobsługowe.

W przypadku wszelkiego rodzaju szkoleń i konferencji doskonale sprawdzą się kioski samoobsługowe z ekranem dotykowym, typu infokiosk takie jak V-TOTEM. Już przed wejściem V-TOTEM w wersji outdoor może przekazać gościom pierwsze informacje. Krótkie bio prelegentów, godziny prelekcji itd. Dedykowany do pracy na zewnątrz V-TOTEM OUTDOOR przystosowany jest do zmieniających się warunków atmosferycznych – dużej wilgotności i skrajnych temperatur. Co więcej, podwyższona jasność monitora i specjalne filtry chronią matrycę przed promieniami słońca. Nie bez znaczenia jest również wzmocniona konstrukcja, która skutecznie chroni przed aktami wandalizmu.

Podczas szkoleń i konferencji pomocny będzie także V-LECTERN – infokiosk z ekranem dotykowym w ustawieniu horyzontalnym, pod kątem odpowiednim dla osób o różnym wzroście, a także dla osób z niepełnosprawnościami. Najczęściej wykorzystuje się go do aplikacji typu WayFinder, czyli takiej, która wskazuje drogę. W przypadku szkoleń i konferencji – szczególnie w dużym obiekcie – może pomóc w znalezieniu konkretnej sali, toalety, punktów gastronomicznych czy punktów sprzedaży. Mapa wskazuje, gdzie się znajdujemy i prowadzi, wyświetlając wskazówki, do konkretnego miejsca. Już na tym ekranie mogą być prezentowane pierwsze reklamy oraz informacje.

Jednak jeśli naprawdę chcemy zrobić wrażenie – do prezentacji treści informacyjnych i sprzedażowych – warto wykorzystać klasyczny totem interaktywny z monitorem w orientacji wertykalnej oraz spersonalizowaną obudową ze stali taki jak V-TOTEM CUSTOM. To bardziej interesujący sposób przekazania najważniejszych informacji. Odbiorca zobaczy na ekranie tekst, zdjęcia, mapy, film czy przeglądarkę internetową oraz usłyszy dźwięk. To także angażujący nośnik reklamowy, który dzięki personalizacji może nie tylko przybrać dowolny kolor, ale także posiadać podświetlane logo oraz wycięte napisy w listwach bocznych, co dodatkowo zwraca uwagę.


Idąc dalej, kiosk samoobsługowy może zostać wykonany w całości na zamówienie i przybrać dowolny kształt. W przypadku szkoleń i konferencji jest to istotne, szczególnie kiedy ich temat jest niszowy lub kiedy identyfikacja wizualna ma wyjątkowe znaczenie. Jest to również ważne, kiedy na konferencji czy szkoleniu prezentowany jest showroom, a więc ekspozycja z zabudowami multimedialnymi, które mogą prezentować nie tylko rzeczywisty produkt, ale także informacje, filmy, animacje czy aplikacje, pozostawiając uczestnikom niezapomniane wrażenia.

Recent Posts
technologie dotykowe