Design i estetyka totemów interaktywnych: Jak balansować między funkcjonalnością a wyglądem?

 In technologie dotykowe, totemy interaktywne

Zdobycie uwagi konsumenta w erze nieograniczonego dostępu do informacji oraz cyfryzacji narzędzi marketingowych to z jednej strony wyzwanie, z drugiej – ogromny potencjał. Totemy reklamowe pozwalają na komunikację z użytkownikiem w sposób interaktywny, angażujący dzięki zastosowanym technologiom dotykowym. Jednak nie tylko atrakcyjność przekazu, ale estetyka samego urządzenia stanowi ważny czynnik wpływający na jego skuteczność.

Czym są totemy reklamowe z ekranami dotykowymi?

Totemy reklamowe z ekranami dotykowymi to innowacyjne urządzenia, które dają szerokie możliwości interaktywnego komunikatu. Zazwyczaj umieszcza się je w strategicznych punktach w obiektach komercyjnych lub przestrzeni miejskiej. Ich funkcjonalność ma bardzo szeroki zakres: od wyświetlania reklam, promocji produktów, treści edukacyjnych po udostępnianie informacji o lokalizacji czy oferowanych usługach. Dzięki zastosowaniu ekranów dotykowych użytkownicy mogą nie tylko odbierać treść, ale też wchodzić w interakcje z wyświetlaną na ekranie zawartością np.: przeglądać oferty, odnajdywać drogę, składać zamówienia itd. To interaktywne narzędzie łączy w sobie komunikację marketingową z usługami stricte informacyjnymi, dlatego ma dużą wartość dla firm i instytucji, chcących dotrzeć do swoich klientów w nowoczesny i interaktywny sposób. Estetyka totemu może być minimalistyczna, aby nie odciągać uwagi odbiorcy od przekazu, ale też dopasowana formą do prezentowanych na ekranie dotykowym treści, wymogów konkretnej firmy, marki, miejsca czy projektu.

Liczy się pierwsze wrażenie

Wygląd totemów z ekranami dotykowymi może odgrywać kluczową rolę w przyciąganiu uwagi potencjalnych użytkowników. Pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie, zwłaszcza w rzeczywistości, w której stale konkuruje się o uwagę konsumentów. Totem zaprojektowany w odpowiedniej estetyce jest uzupełnieniem architektury i wykończenia przestrzeni, co wyróżnia go spośród innych form prezentowania treści komercyjnych czy informacyjnych. Uwzględnienie identyfikacji wizualnej marki sprawi, że klient łatwo rozpozna konkretną firmę i oferowaną usługę, nawet w zatłoczonej przestrzeni. W Videofonice proponujemy różne wersje totemów, które pozwalają zachować balans między funkcjonalnością a wyglądem. 

V-TOTEM. Klasyczny totem w trzech odsłonach.

Klasyczny totem interaktywny sprawdza się w hotelach, urzędach miasta oraz pozostałych zastosowaniach typu Digital Signage. Zasadniczymi elementami konstrukcji są: monitor w orientacji portretowej oraz obudowa ze stali. Obudowę V-TOTEM STANDARD personalizujemy przez polakierowanie na dowolny kolor, podświetlane logo firmy w dolnej części oraz wycięte napisy w listwach bocznych. Jeśli to za mało, projektujemy totem w wersji custom, czyli na specjalne zamówienie.V-TOTEM CUSTOM – wyjątkowe połączenie designu i funkcjonalności|


Produkty z grupy CUSTOM tworzone są na specjalne zamówienie. Totemy z tej linii wykonujemy według koncepcji architekta lub naszego zespołu projektantów, co gwarantuje maksymalne dopasowanie totemów do przestrzeni, w której będą się znajdować. Personalizacja w tym wypadku może oznaczać stworzenie takiej obudowy, która albo wyróżni totem na tle innych elementów otoczenia, albo wręcz przeciwnie, subtelnie go wpasuje – sprawiając, że stanie się niejako niewidoczny. 

Właśnie dlatego V-TOTEM CUSTOM znajduje zastosowanie w nowoczesnych muzeach czy centrach edukacyjno-naukowych oraz innych obiektach użyteczności publicznej o charakterze zabytkowym. Różnorodność kształtów, wysoka jakość materiałów wykończeniowych, takich jak Corian®, stal nierdzewna, stal kortenowska (celowo i w sposób kontrolowany pokryta rdzą), a także szkło i drewno dają ogromną elastyczność w realizacji projektów. Produkty CUSTOM to również ważne narzędzie w ekspozycjach typu Showroom, gdzie zabudowa multimedialna przygotowywana na zamówienie przekłada się na wyższą jakość prezentowanych materiałów, wyróżnia spośród konkurencji i przekształca sztampowy proces prezentacji lub sprzedaży w niezapomniane, interaktywne przeżycie. Szczególnym rodzajem połączenia jest połączenie V-TOTEM z V-LECTERN – czyli infokioskiem w orientacji poziomej, z monitorem umieszczonym pod kątem, co umożliwia wygodne korzystanie osobom o różnym wzroście, ale też osobom z niepełnosprawnością. Taka hybryda łączy funkcję wyświetlania treści z dotykiem.
Co istotne, dokonując wyboru V-TOTEMU, trzeba pamiętać, że jeśli totem ma stać na zewnątrz, należy wybrać V-TOTEM OUTDOOR.V-TOTEM OUTDOOR – niezawodność w każdych warunkach

V-TOTEM OUTDOOR to design, funkcjonalność i wytrzymałość. Dzięki wzmocnionej konstrukcji, ekranowi dotykowemu laminowanemu od wewnątrz, specjalnym uszczelnieniom oraz systemowi wentylacji i grzewczo-chłodzącemu, jest odporny na każde warunki atmosferyczne, dużą wilgotność, skrajne temperatury, a także akty wandalizmu. Monitory o podwyższonej jasności i z filtrami chroniącymi przed promieniami słońca, sprawiają, że korzystanie z V-TOTEM OUTDOOR jest komfortowe dla oczu użytkownika, a informacje na ekranie są doskonale widoczne i czytelne o każdej porze.

Dobrze zaprojektowany totem reklamowy to zgrabny zestaw funkcjonalności ekranów dotykowych ze znakomitym designem. W połączeniu z odpowiednimi technologiami, z nastawieniem na wytrzymałość, bezpieczeństwo i odporność na zmieniające się warunki atmosferyczne, klient zyskuje produkt trwały, który może wykorzystać w każdych okolicznościach, w zastosowaniu wewnątrz budynku, jak i na otwartej przestrzeni.    

Recent Posts
Zastosowanie multimediów w muzeachtotem zewnętrzny - videofonika.pl