Jak wykorzystać technologię interaktywnej ściany w Twoim biznesie?

 In ściany interaktywne, technologie dotykowe

Technologie dotykowe stanowią nieodłączny element otoczenia zwłaszcza w przestrzeniach zurbanizowanych. Powoli tracą status innowacyjnych, a stają się po prostu codziennym, niezbędnym standardem. Korzystamy z nich w sklepach spożywczych, urzędach, środkach komunikacji. Nasze dzieci uczą się z ich pomocą na różnych poziomach edukacji. Są obecne w kinach, muzeach, obiektach sportowych. Interaktywna ściana V-Wall daje duże możliwości w biznesie – wpływa na przebieg procesów w organizacji, jakość świadczonych usług i prestiż firmy.

Ściana interaktywna – czym jest?         

V-Wall to interaktywna ściana video, która składa się z kilku bezszwowych ekranów LCD – dzięki temu jej przekątna może dochodzić nawet do 300”! Wielkoformatowa powierzchnia uzupełniona o technologię multi-touch i 40 jednoczesnych punktów dotyku pozwala na interakcję z obrazem dla wielu osób jednocześnie. Jak wykorzystuje się ten – dosłownie – ogromny potencjał w różnych obszarach biznesu?

Wielkoformatowe ściany interaktywne – nowy wymiar szkoleń i konferencji

Ściany interaktywnie sprawdzają się jako narzędzie wewnątrz organizacji, ale też jako element strategii komunikacji z klientami i autopromocji. Szkolenia, konferencje, spotkania w firmie zyskują nowy wymiar, nie tylko dzięki zaskakującym proporcjom ścian interaktywnych i pokazywaniu treści na kilku ekranach, ale też możliwościom wchodzenia z nimi w interakcje. Uczestnicy mogą w tym samym czasie korzystać z obrazu, co daje pole do kreatywnej pracy w zespole i efektownych prezentacji, które angażują odbiorców.

Duży format, duże wrażenie

Z podobnych powodów technologie te sprawdzą się w przypadku spotkań sprzedażowych z klientami. Już sam nietypowy format robi wrażenie, przekaz staje się dużo bardziej atrakcyjny, a możliwości technologii dotykowych jeszcze pogłębiają ten dobry efekt. Poza salami spotkań, instalacje stałe (rozwiązania montowane na ścianach lub do podłoża V-Wall Permanent) pojawiają się już „na wejściu” np. w holu recepcyjnym, przyciągają uwagę gości, skupiają ją na przekazie i jednocześnie stanowią wizytówkę innowacyjnej firmy.

Przenośny V-Wall – interaktywnie i mobilnie

Potencjał technologii interaktywnej ściany możemy wykorzystać również poza lokalizacją firmy np. podczas różnego rodzaju wydarzeń: targów, konferencji i gali. Pozwala na to mobilna wersja ekranów V-Wall. Solidna aluminiowa konstrukcja na specjalnych kółkach umożliwia utrzymanie i przewożenie ścian zbudowanych nawet z wielu monitorów i szkła z nakładką dotykową.  

Statyczne ściany interaktywne w biznesie – gdzie się sprawdzą?

Digitalizacja obejmuje coraz więcej branż, a nowoczesne technologie obejmują coraz więcej obszarów działania biznesu. Ściany interaktywne z powodzeniem wspierają ten proces i sprawdzają się w różnego typu działalnościach. Technologie dotykowe to absolutny standard w miejscach związanych ze sportem i rozrywką, ale też ze sztuką, jak muzea i galerie. Prywatne placówki edukacyjne, które stosują innowacyjne metody nauczania, są także otwarte na wykorzystanie właśnie narzędzi typu V-Wall. Wszędzie tam, gdzie liczy się nowoczesny przekaz i interakcja odbiorców z obrazem, warto zainwestować w ściany interaktywne (V-Wall).

Recent Posts